Yılbaşında Keşfe Gel: Yılbaşında Neler Yapılır?

Bu kadar takipçimize, yazarımıza, yazmak için hevesli olan okuyucularımıza yılbaşında neler yapılır önerileri vermeden yeni yılı bitirmek istemedik. Dünyada gezilecek en güzel ülkeler, mutlaka gidilmesi gereken şehirler, en ilginç kültür… Uzay boşluğunda küçük ve mavi bir noktadan ibaret olan bu gezegende bir insan ömrüne sığmayacak kadar çok şey var. Hepimizin ömründe yepyeni ve keşiflerle dolu gezi rotalarını çizdiğimiz bir yıl daha geliyorken Keşfegel ekibi olarak istedik ki biz de birkaç tavsiyede bulunalım. Aklınızda hala “Yılbaşında neler yapılır” diye bir soru varsa, yaklaş sevgili okuyucu, seni de düşündük!

Tombala

Hemen dudak bükmeyiniz efendim. Yılbaşında evde neler yapılır diyenler için güzel geleneklerden birini size önerebiliriz. Yaratıcılığımızın sınırlarını zorladık ve tombalayı sizin için daha farklı bir hale çevirdik. Bizim bahsettiğimiz tombala biraz başka olacak. Bu yılbaşı tombala oynarken her çinko başına bir ödül koyabilirsiniz. Her çinkoyu yapan gezginin ihtiyacı olabilecek bir hediyeyi kazanması işleri daha heyecanlı yapabilir. Tabii tombala yapanın bir bilet kazanması da oldukça iyi bir hedef olacaktır.

Evde Yılbaşı Partisi Yapmak

Bak, yine dudak büküyorlar! Ama bi’dinleyin… Bütün gezginler bir evde toplansın önce. Ama herkes gittiği bir ülkenin mutfağından, kültüründen bir şey getirsin. Örneğin; Japonya’yı ziyaret etmiş bir arkadaşınızdan sushi isteyebilirsiniz. Aranızda Hawai’ye gitmiş biri varsa yazlık kıyafetlerle kışın soğuk gecesine renk katabilir. Amsterdam’ı ziyaret etmiş olanların ne getirebileceğini de biz söylemeyelim. 😉

Video Gecesi Yapın

Yılbaşında ne yapılır? Oturup sadece televizyon izlemekten bahsetmiyoruz. Biraz önceden hazırlanın bu parti konseptine ve ardınızda bıraktığınız yeni yılda neler yaptığınızı, nerelere gittiğinizi, nasıl kültürleri tanıdığınızı gösterecek bir video hazırlayın. Bütün gezginler bir mekanda toplanarak bu video gecesinde dünyayı ekranlarınıza getiren internetten farklı olarak yaşanmış ve deneyimlenmiş eğlenceli anların tadına varabilirsiniz. Bu plan da yılbaşında yapılacak ilginç şeylerden biri olabilir. Bununla birlikte farklı alternatif arayanlar için evinize ufak bir karaoke sistemi kurup aile bireyleriniz ya da arkadaşlarınızla birlikte şarkılara eşlik edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Dünyada Bulabileceğiniz En İlginç 11 Çöl Bölgesi

Yılbaşı Ağacı Süsleyin

Bütün arkadaşlarınızla birlikte size özel bir yılbaşı ağacı yapın. Gittiğiniz yerlerden aldığınız küçük süs eşyaları, çektiğiniz ve favoriniz olan fotoğraflar, yolculuk biletleriniz ve aklınıza gelebilecek bütün anılarınızla birlikte bu ağacı süsleyin. Biraz ışık eklemeyi de unutmayın. 2018 yılbaşı kutlaması yaparken bütün bir yılın anıları ağacınızın üzerinden size gülümsesin.

Gurmeler Mutfağa Girsin

Dünya üstünde inanılmaz lezzetler var. Farklı bir tat için dünyanın öbür ucuna bile gitmeye hazır olan gurmeler bunu çok iyi bilir. Şimdi sahne o gurmelerin! Yeteneklerini konuşturmak ve anlata anlata bitiremediği lezzetleri tattırmak için onları mutfağa alıyoruz. Farklı yemekler denemek isteyenler Dünyanın En İyi Mutfakları yazımızdan tüyolar alabilir. Tadını aldıkları dünya mutfaklarından belirleyecekleri bir lezzeti sizinle paylaşsınlar ve biraz kalorisi yüksek bir yılbaşı geçirin. Ancak dikkat edin; kaloriler de yeni yıla giriyor.

Karda Kanınız Kaynasın

Kış sporlarını sevenlerin durağı bellidir; kayak yapmaya gitmeleri yüksek olasılık! Yılbaşında neler yapılır diyenler için bu seçenek güzel bir alternatif olabilir. İşleri biraz daha farklı bir hale getirelim ve soğuğun içinde kayak yaparken yaşayacağınız adrenaline ek olarak ısınmanız için koleksiyonunuza kıyın! Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri yazımıza göz atabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte kayak yaptıktan sonra ısınmak ve eğlenmek için alkol alacaksanız gittiğiniz ülkelerden aldığınız en iyi şarapları, konyakları, vodkaları, biraları birbirinizle paylaşın.

Keşfe Çıkın!

Yılbaşında nereye gidilir diyenler için sonunda bir de seyahat planı tavsiyemiz var. Biraz heyecanlı hale getirelim ama bu seferki gezi rotanızı. Kaç kişilik bir plan yapacağınıza ve şansınıza bağlı bir tavsiyemiz var. Kaç kişilik bir grupsanız kişi sayısından bir fazla sayıda olmak üzere ülkeler ya da şehirler seçin. Mesela eğer 5 kişiyseniz 6 tane lokasyon seçin. Bu lokasyonları kağıtlara yazıp katlayın ve kura çekin. Kime hangi neresi çıkarsa yılbaşından birkaç gün öncesinde olmak üzere oraya gitsin. Son kalan ülkede ise yılbaşında buluşun! Eğer maceracı olmak istiyorsanız hiç gitmediğiniz ülkeleri yazabilirsiniz. O kadar adrenaline gerek yok diyorsanız da dünyada yılbaşını en güzel kutlayan şehir seçeneklerini sizin için hazırladık bile!

Sizin için keşifle ve keyifle dolu birkaç tavsiye hazırlamak istedik. Yeni bir yıl geliyor ve zaten zamanın kendisi en büyük seyahat planlarımızı barındırıyor! Siz yine de “keşfegel”mediğiniz bir yeni yıl düşünmeyin! Mutlu yıllaaaaaaaaar!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir